Floating Facebook Widget

Potencjał urodzeniowy pacjenta - 05-07.01.2017

WPROWADZENIE

W filozofii chińskiej przykładało się wielką wagę do Teorii Pięciu Elementów, która jest mocnym narzędziem diagnostycznym i umożliwia zrozumienie elementów tworzących wszechświat. Każdy element posiada swoją własną energię i razem reprezentują możliwości, kierunki, pory roku, czas, barwy, odczucia, smaki, zapachy, pokarmy, zwierzęta i kształty. W Starożytnych Chinach rozumiano, że wszystko, co istnieje w naturze jest kontrolowane przez stan energii łączących Niebiosa z Ziemię. Energie te podzielono na Pięć Elementów: Drzewo, Ogień, Ziemię, Metal i Wodę. Data urodzenia jest czasem, w którym otrzymujemy masz unikalny ”kod” energetyczny, zgodny ze stanem energii panującej w danej chwili we wszechświecie. W astrologii chińskiej wyróżnia się cykle 60-letnie, w których wyróżnia się cykle 10-letnie, roczne, miesięczne, dzienne i godzinowe. Każdy z nas jest zbiorem określonego zestawu elementów, z który każdy odzwierciedla inny aspekt naszego życia. Innymi słowy można powiedzieć, że nasza data urodzenia działa niczym okulary przez które postrzegamy siebie, otoczenie oraz nasze zachowania i zewnętrzne zdarzenia. Zrozumienie osobistej mapy pomaga zidentyfikować konflikty, przyczyny napotykanych i potencjalne trudności oraz umożliwia zrozumienie podstawowego potencjału danej osoby. Można zobaczyć, czy dana osoba ma dostęp do energii określonego elementu. Kiedy danej energii brakuje zazwyczaj człowiek podejmuje działania umożliwiające kompensowanie tych braków. Jeżeli energii danego elementu jest zbyt wiele może dojść do ekspansji tego elementu i mogą pojawić się choroby.

Dzięki zrozumieniu Czterech Filarów Przeznaczenia można odpowiedzieć na następującej pytania które zadajemy sobie lub które zadają nam pacjenci:

- Jakim elementem jestem?
- Które elementy są u mnie mocne, a które słabe?
- W czym jestem dobry?
- Czym nie powinienem się zajmować?
- Czego poszukuje w relacjach z innymi?
- W jaki sposób powinienem wyrażać siebie?  

PLAN KURSU:   

Wprowadzenie do astrologii chińskiej 

●  Zodiak chiński (Ba-Zi)
●  Niebiańskie pnie i ziemskie gałęzie
●  Kalendarz chiński
●  Astrologia chińska
●  Kod przeznaczenia
●  Cztery filary  

Teorie 

●  Qi
●  Yin - Yang
●  Pięć przemian - Wu Xing  

10 Niebiańskich pni i 12 ziemskich gałęzi 

●  Kolizje i kombinacje
●  Cykle 60-letnie
●  Ukryte elementy
●  12 znaków zodiaku
●  12 Etapów Życia i wzrost elementów  

Cztery filary przeznaczenia 

●  Wykres roku, miesiąca, dnia i godziny
●  10-letnie cykle przeznaczenia
●  ”Dzień Mistrza” i profile osobowości, relacje z innymi elementami:
        ๏ Wody, Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu
●  12 znaków zodiaku
●  12 Etapów Życia i wzrost elementów  

Mapa korzeni zdrowia i choroby 

●  Jak mocny / słaby jest Dzień Mistrza?
●  Wskazane, niewskazane elementy
●  Meridiany i narządy  


PRAKTYKA    


GODZINY KURSU:

Piątek: 16:00 – 20:00
Sobota 9:00 – 18:00
Niedziela 9:00 – 17:00

PROWADZĄCY:  Aaron Zizov (lic. acu.)
Aaron Zizov zakończył Medicin College of Alternative Medicine w Ramat Gan w Izraelu, gdzie studiował akupunkturę, Shiatsu, ziołolecznictwo. Specjalizował się w ginekologii i akupunkturze kosmetycznej w Zhe Jiang Chinese Medical University, odbywał także staże kliniczne w Zhe Jiang Provincial Hospital (2008r.). W 2009 roku studiował w Izraelu „Chińską astrologię Czterech Filarów Przeznaczenia” pod kierunkiem dr Josepha Ju (USA).   Od 2003 roku Aaron Zizov praktykuje akupunkturę i Shiatsu w szpitalach w Tel Awiwie i Jerozolimie. W swojej pracy stosuje akupunkturę, masaż i chińskie ziołolecznictwo oraz dietetykę TMC. Aktualnie pracuje w klinice Maccabi Healthcare. Od 2003 roku prowadzi też prywatną praktykę Zizen w Tel Awiwie. Specjalizuje się w ginekologii, akupunkturze kosmetycznej i leczeniu bólu.   Aaron Zizov prowadzi wykłady i szkolenia w Izraelu i w wielu krajach europejskich. Występuje także na międzynarodowych kongresach. Uczy głównie akupunktury oraz diagnostyki chińskiej. Jest też autorem książki The beauty secrets of Chinese Medicine, która wyjaśnia zasady medycyny kosmetycznej w TCM. Przez ostatnie 10 lat zgłębia tajniki chińskiej astrologii oraz metod diagnostycznych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów emocjonalnych podczas procesu diagnozy. 
KOSZT SZKOLENIA:  1500 zł

  • Potencjał urodzeniowy pacjenta - 05-07.01.2017

Kontakt:
+48501306537 itcm.krakow@gmail.com
Miejscowość: Kraków (małopolskie)
Adres: Strąkowa 3a
Strona internetowa: http://itcmkrakow.pl/kursy
Data dodania: 2017-11-25
Data wygaśnięcia: 2018-01-24
Ilosc wyświetleń: 344