Floating Facebook Widget

Otwarta KY: Terapia Jogą: Wiedza i Praktyka

OTWARTA SPECJALNA SESJA KUNDALINI YOGI:
TERAPIA JOGĄ: WIEDZA I PRAKTYKI DLA STRESU I WITALNOŚCI – Prof. SAT BIR KHALSA, NAUKOWIEC I JOGIN z USA


19.05.2019, g. 10.00 – 12.00
Warszawa, ul. Bruna 11, Szkoła 70, metro Pole Mokotowskie, www.adishakti.eu

Prosimy o zapoznanie się z ZASADAMI UCZESTNICTWA W SESJI poniżej.

***
Joga to starożytna praktyka behawioralna, która pozwala na rozwój umiejętności ciała i umysłu, w tym świadomości, uważności i samoregulacji wewnętrznych stanów fizjologicznych i psychologicznych.

Centralnym wyzwaniem życia i pracy zawodowej prof. Khalsy – naukowca neurofizjologa – jest Joga.
Każdego poranka praktykuje 2,5 godziny – medytując i powtarzając mantry Kundalini Jogi.
Prawie wszystko w jego osobistym i zawodowym życiu obraca się wokół jogi i poszukiwań mających naukowo udokumentować współczesny, terapeutyczny potencjał tej starożytnej praktyki.
Ze swoimi licznymi publikacjami i opracowaniami naukowymi, prof. Khalsa jest znany w świecie jogi jako rekordzista badań naukowych o jodze.

Prof. Khalsa porównuje jogę do powszechnego w każdym domu narzędzia higieny osobistej, czegoś w rodzaju „szczoteczki do zębów” dla ciała i umysłu.
Gdybyśmy używali jogi tak regularnie, jak naszej szczoteczki do zębów, jeśli szkoły by jej uczyły, lekarze rekomendowali, a rodzice wzmacniali – ludzie byliby fizycznie i emocjonalnie zdrowsi!
W ten sposób cała generacja ludzi mogłaby mieć narzędzie do zredukowania stresu, nie bez znaczenia byłoby także budowanie samoświadomości.

Badania prof. Khalsy pokazały, że Joga definitywnie przewyższa ćwiczenia gimnastyczne, jeśli chodzi o bycie w dobrej formie fizycznej i zwalczanie stresu.
Ponad to zauważa, że efekt jest natychmiastowy, a umiejętność tworzenia w sobie odczucia relaksacji w sposób naturalny zwiększa się po tygodniach i miesiącach praktyki.
***

Podczas tej Wyjątkowej Otwartej Sesji:

- zapoznamy się z naukami leżącymi u podstaw psychofizjologii praktyki jogi i opiszemy niektóre z najnowszych i najbardziej zaawansowanych biomedycznych badań naukowych mających znaczenie w jodze, w tym badań biologii molekularnej i magnetycznego obrazowania mózgu (fMRI);

- przedstawione zostaną modele aktywności mechanizmów psychofizjologicznych i przyszłe obszary badań naukowych;

- w czasie wykładu również dokonamy przeglądu znaczących badań dotyczących korzyści odnoszonych z jogi jako terapeutycznej interwencji w psychologii klinicznej, w leczeniu zaburzeń somatycznych, a także jako medycyny prewencyjnej dla utrzymania zdrowia fizycznego i psychicznego oraz dobrego samopoczucia.

Te warsztaty dostarczą naukową definicję stresu i zapewnią zrozumienie fizjologii i psychologii przewlekłego stresu, zarządzania stresem i tolerancji na stres.
Przeanalizowane zostaną również obecne strategie i techniki behawioralne i psychologiczne dotyczące radzenia sobie z chronicznym stresem.
Zostanie szczegółowo omówiona rola jogi i technik ciało-umysł, jako interwencji w zarządzaniu stresem z perspektywy zaangażowanych mechanizmów fizjologicznych i psychologicznych, w tym przeglądu opublikowanych badań dotyczących skuteczności praktyk jogi pod kątem stresu.
Uwzględnione zostaną również sesje treningowe wielu technik Kundalini Jogi uważanych za skuteczne w zarządzaniu stresem.

***
SAT BIR SINGH KHALSA, Ph.D.
Kieruje badaniami biomedycznymi nad systemem jogi od 2001 roku. Praktykuje jogiczny styl życia od 1971 roku i jest certyfikowanym instruktorem Kundalini Jogi w tradycji Yogi Bhajana. Jest dyrektorem badań w Kundalini Research Institute i w Kripalu Center for Yoga & Health, pracownikiem naukowym w Benson Henry Institute for Mind Body Medicine i profesorem medycyny na Harvard Medical School. Kierował badaniami oceniającymi użyteczność jogi w walce z zaburzeniami w postaci bezsenności, stresu i lęku, a także przydatność jogi w programach szkół publicznych. Ściśle współpracuje z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Terapeutów Jogi (IAYT; International Association of Yoga Therapists), przewodniczy corocznym sympozjom na temat badań jogi i sprawuje funkcję redaktora naczelnego w International Journal of Yoga Therapy. Jest autorem pierwszej książki o jodze wydanej przez Harvard Medical School pt. Your Brain on Yoga i jest redaktorem podręcznika medycznego The Principles and Practice of Yoga in Health Care (Zasady i praktyka jogi w ochronie zdrowia). Od 2005 roku prowadzi kurs Mind-Body Medicine w Harvard Medical School.

***********
Warszawa, ul. Bruna 11, Szkoła 70, metro Pole Mokotowskie

19.05.2019: g. 10.00 – 12.00 OTWARTA SPECJALNA SESJA KUNDALINI YOGI: http://adishakti.eu/otwarte-specjalne-ky/

OPŁATA: karnety Adi Shakti / karty Multisport / FitProfit / OK. System / dobrowolna kwota zostawiana w Szkatule Obfitości
na sesję grupową zapraszamy BEZ REZERWACJI

***
WAŻNE: ZASADY UCZESTNICTWA W SESJI:
– przychodzimy w godz. 9.40 – 9.55, by mieć czas zająć miejsce na sali i ew. przebrać się (o g. 10.00 zamykamy drzwi szkoły)
– sesję zaczynamy PUNKTUALNIE o g. 10.00, kończymy o 12.00
– przed sesją ustawiamy tryb samolotowy w telefonach lub wyciszamy i wyłączamy wibracje
– w sali zajęć zachowujemy milczenie – przed sesją i w trakcie
– zabieramy wygodny strój do ćwiczeń, bluzę/sweter, matę, koc, picie i otwartość na Siebie :)
– prosimy o nieperfumowanie się
– prosimy o układanie maty przy macie jak najbliżej gongu, miejsce przy drzwiach zostawiając dla osób, które przyjdą najpóźniej
– miejsce rezerwujemy tylko na indywidualną analizę numerologiczną, na sesję grupową zapraszamy bez rezerwacji
– prosimy o uważne przeczytanie informacji o sesji i nie przesyłanie nam pytań, na które odpowiedzi są w opisie
***

Zajęcia przyjazne dla osób początkujących i zaawansowanych :)

ZAPRASZAMY OSOBY, KTÓRE SĄ GOTOWE NA GŁĘBSZĄ WEWNĘTRZNĄ PRACĘ

ZAPRASZAMY DO DOŚWIADCZANIA
ono ma największą moc transformacji i uzdrawiania


  • Otwarta KY: Terapia Jogą: Wiedza i Praktyka

Kontakt:
608 585 737 basiabaczkura@gmail.com
Miejscowość: Warszawa
Adres: ul. Bruna 11
Strona internetowa: www.adishakti.eu
Data dodania: 2019-05-06
Data wygaśnięcia: 2019-11-02
Ilosc wyświetleń: 15