Duchowość Tańca - praktyka ucieleśnienia i medytacji w ruchu

Szczegóły ogłoszenia

„Taniec jest naturalnym środkiem dotarcia do Miłości Własnej i Miłości swoich Przodków i Przodkiń.” (SAheal)

Zapraszam na piątkowe spotkania praktyki ucieleśnienia i medytacji w ruchu - Duchowość Tańca. Nazwa nawiązuje do korzeni tańca w ogóle, bowiem tam, gdzie nie potrafiono wyrazić czegoś za pomocą słów, tam gdzie przeżycie przekraczało możliwości poznawcze, pojawiał się taniec. Początkowo taniec służył przede wszystkim kontaktowi ze swoją wewnętrzną mądrością. Obejrzyj film o Duchowości Tańca:GDZIE: AnyaYoga, ul. Krasińskiego 35 a w Warszawie (Żoliborz, dojazd komunikacją z dworca centralnego tramwajami: 17 (przystanek ks. Popiełuszki) lub 33 (przystanek Sady Żoliborskie), budynek jest między blokami, trzeba obejść okrągły budynek dookoła)

GODZINY: 20:00 - 22:30 (praktyka: przestrzeń na odpoczynek, regenerację, pogłębienie oddechu i wejścia w ciało, w ruch, relacja ze sobą, z przestrzenią i innymi, spotkanie z intencją, drżenie - wytrząsanie, spotkanie w przestrzeni serca, uziemienie, wyciszenie) 22:30 - 23:00 domykające spotkanie w kręgu, przestrzeń na rozmowę dla chętnych)
INWESTYCJA: 50 zł/os. Płatność gotówką na miejscu przed rozpoczęciem praktyki. Jeśli blokadą w uczestnictwie jest kwestia finansowa - odezwij się do mnie (kudlacztomasz@gmail.com lub SAheal - Tomasz Kudłacz).

Można wykupić karnet:
- 200 zł - wejście 5 spotkań
- 350 zł - wejście 10 spotkań

ZAPISY: najlepiej SMS (tel. 535 141 577) lub na kudlacztomasz@gmail.com. Proszę o punktualność, zaczynamy o 20:00. Liczba osób jest ograniczona. Przyjdź maksymalnie 10 minut wcześniej, żeby się przebrać i osadzić w przestrzeni. To istotne, by zacząć i domknąć wspólnie indywidualny oraz wspólnotowy proces. Spóźnienia i dołączanie w trakcie bardzo wpływają na pole energii, które się wytwarza.

DLA KOGO PRAKTYKA?

Praktyka Duchowości Tańca jako forma uważnego, intuicyjnego, spontanicznego, prowadzonego ruchu jest dostępna dla każdego kto jest gotowy na kontakt ze sobą, ze swoim ciałem, niezależnie od wieku, płci, orientacji psychoseksualnej, wyznania, poglądów czy przekonań. To przestrzeń dla każdego, kto chcę się wyrazić, odpocząć, wyciszyć, wytańczyć, wyszaleć. Na Duchowość Tańca przychodzą osoby już mające kontakt z ciałem, ale też te, które chcą spróbować takiej formy samopoznania. W doświadczeniu spotykam się z osobami z branży artystycznej, sportowej, biznesowej, korporacyjnej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, duchowej,społecznością LGBT+. To praktyka dla każdego, kto chce się zatrzymać, po prostu być, bez oceniania, wartościowania, porównywania, w zgodzie i akceptacji na to, co jest. W swojej przestrzeni i przestrzeni wspólnoty. W Miłości.

CZYM JEST DUCHOWOŚĆ TAŃCA?

Duchowość Tańca to praktyka fizyczności, ucieleśnienia myśli, emocji, uczuć, obrazów i tego co trudno nazwać czasami słowami. To medytacja w ruchu, praktyka uważności świadomego oddechu i naturalnie poruszającego się ciała. W bezpieczny dla siebie i innych sposób, w intuicyjnym ruchu, odreagowujemy wszelkie sytuacje stresowe, dajemy czas i przestrzeń na wyrażenie wszystkich emocji, pragnień I potrzeb bez ich tłumienia i blokowania. A to wszystko po to, żeby zatrzymać się wewnątrz i na zewnątrz, sprawdzić co wewnątrz potrzebuje uwagi, spotkać się ze swoją wewnętrzną mądrością, zadbać o siebie i otulić się Miłością.
Duchowość Tańca to metafora Dyskoteki Świadomości, której doświadczamy jako Duże Dzieci. Kiedy wychodzimy na imprezę, często celem jest odreagowanie stresu, emocji, jak to czasami się mówi – „chwilowe oderwanie od rzeczywistości” , rozluźnienie, spotkanie w grupie ludzie, poznanie innych. Najpierw robimy sobie tak zwany „before” – przygotowanie, robimy sobie nastrój, czasami dochodzi do tego alkohol czy inne używki. Wszystko po to, żeby się zrelaksować, odpocząć, po dniu, tygodniu pracy, wszelkich wyzwań. Robi się nam wtedy błogo, przyjemnie. Potem na imprezie, w klubie zamykamy oczy, tańczymy ze sobą, z innymi. Zdarza się, że wydajemy dźwięki. I zazwyczaj robimy to wszystko nieświadomie. Warstwy stresu odchodzą, wyrażamy powierzchownie emocje, ale często nie mamy tej uważności, że to się dzieje. Przeważnie na drugi dzień mimo zmęczenia, czujemy się oczyszczeni emocjonalnie. Podobnie dzieje się podczas Duchowości Tańca, z tą różnicą że jesteśmy tego wszystkiego świadomi.
Duchowość Tańca składa się z 7 prostych etapów, których fundamentem jest ciało i układ energetyczny człowieka. Po pierwsze – zatrzymanie, po drugie – przyjemność w ciele, po trzecie - intencja i wytrząsanie – drżenie, po której następuje stan Duchowości Tańca, po czwarte - channeling w ruchu, po piąte – spotkanie się ze swoją wewnętrzną mądrością i prawdą oraz mądrością i prawdą Przodków i Przodkiń, po szóste – uziemienie, po siódme – integracja w ciszy. Duchowość Tańca prowadzi Cię do korzeni tańca – otwarcia się na spotkanie z wewnętrzną mądrością, Wyższą Inteligencją, wewnętrznym i duchowym światem. Całość odbywa się w zakotwiczeniu w ciele.

Oprócz etapów praktyki, Duchowość Tańca porusza się w i po 7 obszarach w 7 etapach. O etapach możesz poczytać tutaj:
https://www.odkrywamyzakryte.com/odkryj-zakryte-w-tancu-cz-iii/

Każdy etap ma w sobie dany obszar, więc na każdej praktyce przechodzimy w przez wszystkie z obszarów, natomiast w ciągu 7 spotkań pogłębiamy każdy z obszarów, który dotyczy konkretnych aspektów naszego życia. Po przejściu przez wszystkie obszary wracamy do pierwszego. To pozwoli nam na przechodzenie konkretnych cyklów składających się na jedną całość.

Pierwszy obszar to CIAŁO i związane z nim nadnercza, nerki, pęcherz moczowy, kości, otulanie lęku, odwaga, uziemienie, ugruntowanie, przetrwanie, energia życiowa, ziemia, sianie nowego, odżywianie, oczyszczanie, wola życia w ciele.

Drugi to WEWNĘTRZNE DZIECKO i związane z nim testosteron, estrogen, seksualność, kreacja, potrzeby, relacje, woda, przebaczenie, otulenie, ukochanie, połączenie z Matką Ziemią – pępowina, finanse, popędy, Zwierzęta Mocy, traumy, stłumione emocje, dzikie self.

Trzeci to ŚWIADOMOŚĆ SIEBIE i trzustka, emocje, stawianie granic, ogień, układ trawienny, narządy układy trawiennego, stres, kompleksy, splot słoneczny, przebodźcowanie i pustka, dźwięk, moje dary, zdolności, moje zasoby, poczucie własnej wartości.

Czwarty obszar to SERCE czyli grasica, przestrzeń serca, świadomość grupy, bezwarunkowa miłość, powietrze, krew, współczucie, dziękuję, kocham cię, pragnienia serca, pojednanie, święta przestrzeń.

Piąty z obszarów to świat PRZODKÓW i PRZODKIŃ, a w wraz z nią tarczyca, manifestacja, sprawy rodowe, schematy, programy, siły wspierające i destrukcyjne, wewnętrzny głos, prawda, eter, komunikacja i wyrażanie.

Szósty obszar to UMYSŁ i INTUICJA i połączone z nimi układ hormonalny, przysadka mózgowa, podwzgórze, projekcje umysłu, wyobrażenia, myśli, myślokształty i wszelkie jasnozdolności, z którym możemy czerpać w uziemieniu w codzienności.

Ostatni to WOLA DUSZY i świat szyszynki, świata duchowego, połączenie ze Źródłem Wszechistnienia, potrzeb duchowych, ciszy, duchowości w materii, marzeń, pragnień duszy, Wyższego Ja i układu nerwowego.

Nazwa Duchowość Tańca jest wynikiem moich osobistych doświadczeń z tańcem, który transformował się od tańca rozumianego pod kątem scenicznym, uczenia tańca, poprzez wychowawczy, rozwojowy, terapeutyczny do aspektu duchowego, energetycznego, szamańskiego. To również korzenie tańca w ogóle, bowiem tam, gdzie nie potrafiono wyrazić czegoś za pomocą słów, tam gdzie przeżycie przekraczało możliwości poznawcze, pojawiał się taniec.

Artykuły o Duchowości Tańca:
1. https://www.odkrywamyzakryte.com/odkryj-zakryte-w-tancu-czesc-i/
2. https://www.odkrywamyzakryte.com/odkryj-zakryte-w-tancu-czesc-ii-duchowosc-tanca/
CO WART MIEĆ ZE SOBĄ?

Zapraszam by wziąć ze sobą wodę i niekrępujący ruchów, dający swobodę w ciele ubiór. Dla mnie istotne jest, by przebrać się przed i po zakończeniu praktyki, by to nowe znaczenie zmiany stroju weszło do codzienności pod postacią rytuału. Tańczymy na boso lub w skarpetkach antypoślizgowych. Do dyspozycji mamy maty, grube koce, kocyki, wałki)
Spotkania bez alkoholu i innych używek.

Duchowość Tańca to przestrzeń bez korzystania z telefonu i zbędnych rozmów w trakcie tańca (nie dotyczy to wydawania dźwięków podczas tańca). Pamiętaj, że nie jesteś sam, sama. Są też inne tańczące serca, które w danym momencie być może potrzebują jeszcze bycia w skupieniu na procesie. Jeśli chcesz znać tytuł utworu, który Ci się spodobał, zapytać o coś, poprosić, podzielić się swoim przeżyciem, będzie na to miejsce po praktyce.

Prowadzący:
Tomasz SAheal Kudłacz - tancerz życia, uzdrowiciel, pedagog, andragog, trener rozwoju osobistego i duchowego, praktyk tradycji szamańskiej Zulu i Amahlubi, której Przodkami i Przodkiniami są Ludzie San - Buszmeni, objęty programem mentorskim. Zajmuję się holistycznym wsparciem człowieka w jego procesie zmiany, czyli akceptacji, bowiem tym co zmienia, jest przyjęcie i akceptacja tego, co po prostu jest. Czerpię z inteligencji somatycznej ciała, terapeutycznych właściwości ruchu i tańca, potęgi umysłu, przestrzeni serca – miejsca świadomości Istoty, którą Jesteś i stanu koherentnego między sercem a mózgiem oraz praktyk szamańskich.

Zapraszam serdecznie,
Tomasz SAheal Kudłacz

Kontakt z ogłoszeniodawcą

Telefon: 535... ...Pokaż numer

Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB

bezpieczeństwoZasady bezpieczeństwa ...

  • Sprawdź usługę lub przedmiot przed dokonaniem zapłaty
  • Sprawdź w internecie czy osoba lub firma, która zamieściła ogłoszenie faktycznie istnieje
  • Nie udostępniaj swoich danych osobowych innych niż konieczne
Do góry