Biodanza – Taniec archetypowych zwierząt.

Szczegóły ogłoszenia

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”
W NOWYM KAWKOWIE  www.tuiteraz.eu


zaprasza 23-25 kwietnia 2021 na warsztat w Warszawie

Biodanza – Taniec archetypowych zwierząt.
Prowadzi: Cristiano MartinsBiodanza oznacza Taniec Życia.  To taniec serca i wolności rodem z Ameryki Południowej.To system, który integruje muzykę i ruch; umożliwia nawiązanie autentycznej relacji ze sobą, z innymi ludźmi oraz z otoczeniem. Tworzy intensywniejszą świadomość życia, dzięki uważności i obecności w „tu i teraz”.

SYMBOLIZM CZTERECH ZWIERZĄT
Z symbolicznego punktu widzenia zwierzęta można uznać za archetypy ruchu. Podświadomie każdy z nas identyfikuje się z określonym typem zwierzęcia. Dla tego warsztatu Biodanzy wybraliśmy cztery typy zwierząt o odmiennym i bardzo zróżnicowanym sposobie poruszania się: tygrys, hipopotam, czapla i wąż. Dzięki tym modelom stworzyliśmy taniec zwierząt.

Tygrys
W nim podkreślamy zmysłowość ruchów i agresywność. Siła naszego tygrysa tkwi w barkach, plecach i ramionach. Energia tygrysa promieniuje od pleców do ramion, napinając lub rozluźniając ramiona.

Synchronizacja i ogólna zwinność ułatwiają tygrysowi pełne zwiększenie bezpieczeństwa, a także gotowość do ataku. W chwilach spokoju i zabawy ruchy tygrysa charakteryzują się wielką harmonią i zmysłowością. Energia tygrysa jest promienna.

Czapla
Ruchy czapli są przestrzenne, subtelne i pełne wdzięku. Energia czapli emanuje z obszaru sercowo-płucnego. To z klatki piersiowej wytwarzany jest rytmiczny ruch skrzydeł i impuls wznoszący, energia pulsuje. Ramiona zamykają się, następnie otwierają i wyciągają z gracją i harmonią.


Hipopotam
Ruchy hipopotama są spokojne (chociaż ostatecznie mogą być gwałtowne). Dobre samopoczucie zapewnia jedzenie i przyjemność, a zanurzenie w bagnach wyraża się leniwymi ruchami i pełnią obfitości. Jego niezwykła tusza kojarzy się z dobrym samopoczuciem i fizyczną przyjemnością. Jego energia jest ekspansywna. Centrum ekspansji to brzuch.

Wąż
Faliste i cudownie harmonijne, falujące i zmysłowe ruchy węża można scharakteryzować jako archetyp natury seksualnej. Fascynujący i żarłoczny, zniewala swoim porażającym pięknem w poszukiwaniu zdobyczy. Jego energia przechodzi z okolic miednicy do hipnotycznych oczu.

Jeśli obserwujemy naszą własną „ludzką naturę”, widzimy, że posiadamy cechy tych czterech zwierząt w różnych proporcjach. Te kinetyczne archetypy pozwalają nam budować poetycki profil naszej tożsamości. Jednocześnie zwierzęta te mogą symbolizować 4 Żywioły ze wszystkimi ich psychologicznymi odniesieniami: Powietrze (czapla), Woda (hipopotam), Ogień (tygrys) i Ziemia (wąż).Celem Biodanzy jest świętowanie życia. Pobudza i ułatwia nawiązywanie relacji, pomaga uczestnikom odzyskać radość i witalność oraz celebrować świętość życia.Pomaga czuć się szczęśliwym, zdrowym i pewniejszym siebie, wzmacniając poczucie własnej wartości i doskonaląc umiejętność dokonywania wyborów.

Biodanza to głęboko transformująca, a zarazem delikatna praca nad  świadomością oparta na pracy z ciałem, ruchem i tańcem.
 • Integruje ciało, umysł, emocje i duszę.
 • Rozbudza witalność, kreatywność, zmysłowość, seksualność i emocjonalność.
 • Uczy otwartości, radości, budowania dobrych relacji oraz wyrażania emocji.

Przemiana następuje poprzez naukę odczuwanie połączenia ze swoim ciałem, emocjami
i energią.
Doświadczenia te, określane są mianem “vivencias”. Umożliwiają one dostęp do naszych pierwotnych emocji i pomagają wyrażać je poprzez ruch.„Biodanza reprezentuje pierwotny schemat energetyczny głębokiego związku i wolności ekspresji, piękna, entuzjazmu i pasji. Żyje w nas dzięki rdzennym pragnieniom naszego gatunku, takim jak pragnienie zdrowia, miłości, przyjemności i dobrego samopoczucia. Daje nam impuls by zanurzyć się w świecie wrażeń i zmysłów. Uczy nas postrzegać życie jako sztukę, a także słuchać kompasu własnego serca, który łączy nasze pragnienie dawania oraz otrzymywania miłości.” (Cristiano Martins)Biodanza wzmacnia także „lineas de vivencia”, czyli linie żywotności w ramach pięciu określonych dziedzin:witalności, seksualności, kreatywności, uczuciowości
i transcendencji.


Biodanza opiera się na badaniach psychologicznych, filozoficznych, antropologii tańca
i tradycyjnych rytuałach.
Jeden z jej nauczycieli wyjaśnia pochodzenie słowa “biodanza”
z greckiego bios oznaczającego życie, oraz z wywodzącego się z hiszpańskiego danza, które oznacza taniec. Zajęcia polegają na osobistym, bezpośrednim doświadczeniu – indywidualnie, w parach, podgrupach lub w grupie złożonej ze wszystkich uczestników. Podczas zajęć wykorzystuje muzykę, ruch i taniec aby umożliwić stworzenie harmonii i bliskości w relacjach międzyludzkich.

Biodanza Systemu Rolando Toro to metoda, która pracuje na potencjale możliwości każdego człowieka.Wykorzystuje metodę autorską twórcy systemu, prof. Rolando Toro, która bazuje na pozytywnych zasobach każdego z nas, odkrywając przed nami różne możliwości i formy ekspresji. Jej ojcem jest psycholog, antropolog, poeta i artysta z Chile. A od lat 60 -tych XXw jest rozpowszechniana w ponad 30 krajach na całym świecie jako metoda rozwoju osobistego.

Biodanza zwraca naszą uwagę na budowanie więzi i relacji poprzez kontakt wzrokowy, który stanowi podstawę pięknej komunikacji bez użycia słów. Ten sposób pomaga w otwarciu serca, zmianie potrzeb i pragnień danej osoby, pobudzeniu gotowości na nowe doświadczenia.„Człowiek nie żyje, aby tańczyć, lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył”

Harmonogram zajęć:

PIĄTEK (23kwietnia):
20:00 – 22:00 BIODANZA

SOBOTA  (24kwietnia):
11:00 – 14:00 BIODANZA
14:00 – 16:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
16:00 – 19:00 BIODANZA
 
NIEDZIELA  (25kwietnia):
10:00 – 13:00 BIODANZA
13:00 – 15:00 Przerwa obiadowa i odpoczynek
15:00 – 18:00 BIODANZA

Aby rozpocząć praktykę Biodanzy i doświadczyć płynących z niej korzyści nie jestkonieczne żadne doświadczenieani przygotowanie taneczne. Taniec odbywa się boso.


PROWADZĄCY: CRISTIANO MARTINS

Jest nauczycielem  Biodanzy (systemu Rolando Toro), certyfikowanym przez portugalską szkołę Biodanza SRT. Jest także częścią kadry pedagogicznej w Instytucie Psychologii Stosowanej, gdzie prowadzi podyplomowy kurs pt: "Rozwój i terapia człowieka poprzez sztuki ekspresyjne”. W ciągu ostatnich kilku lat poświęcił się tworzeniu różnorodnych autorskich warsztatów, takich jak: "Poddaj się miłości"; "Święty wojownik"; "Ekstatyczny kochanek"; "Korzenie na ziemi, korzenie w niebie"; "Chaos, kreatywność i powrót sacrum"; "Narodziny kosmicznego człowieka"; "Pod znakiem uczucia";  "Mistyczny magik". Oferuje swoją pracę w wielu krajach: w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Grecji, Francji, Estonii i Kanadzie.
Urodzony w 1979 r. w Niemczech, osiedlił się  i mieszka w Portugalii. Po ukończeniu klinicznej pedagogiki psychiatrycznej uczył się terapii Gestalt.Narzędzia te pozwoliły mu pracować przez kilka lat w dziedzinie zaburzeń behawioralnych.

WARSZTAT JEST TŁUMACZONY  Z ANGIELSKIEGO NA JĘZYK POLSKI!


TERMIN:                          
23-25 kwietnia 2021 (piątek – niedziela)

ROZPOCZĘCIE:             
23 kwietnia godz. 20

ZAKOŃCZENIE:             
25 kwietnia godz. 18

CENA WARSZTATU:    
650 zł

KONTAKT:                      
www.tuiteraz.eu, kawkowo@tuiteraz.eu
biuro:     662759576
Jacek Towalski       602219382
Maja Wołosiewicz-Towalska      606994366

MIEJSCE:                         
Warszawa


ZAPISY: 
 1. Konieczna jest rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia).
 2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
 3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację udziału w warsztacie. Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestniczek!
 4. Zaliczkę w wysokości 200 zł  prosimy wpłacać  na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego  „Tu i Teraz”  z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem:  „zaliczka za warsztat23-25 IV 2021”.

Tu i Teraz
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP

Dla przelewów zagranicznych:
BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
 
 1. Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie ośrodka, jednak nie później niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatu. W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.

Kontakt z ogłoszeniodawcą


Dopuszczalne typy plików: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, html, swf, txt, xls, docx, xlsx, odt
Maksymalny rozmiar pliku to 2 MB

bezpieczeństwoZasady bezpieczeństwa ...

 • Sprawdź usługę lub przedmiot przed dokonaniem zapłaty
 • Sprawdź w internecie czy osoba lub firma, która zamieściła ogłoszenie faktycznie istnieje
 • Nie udostępniaj swoich danych osobowych innych niż konieczne
Do góry