Floating Facebook Widget

KURS Chi Kung - I stopień: "Zdrowie w ośmiu ruchach" - Szczecin

Chi Kung (Qi Gong; Qigong) zwane jest medytacją w ruchu. Jest to łagodna forma ruchu, łącząca określone układy ciała z oddechem i wizualizacją. Pomaga rozładować stres, napięcia w ciele, poprawia koncentrację, pozwala wejrzeć w głąb siebie, wpływa kojąco na system nerwowy, poprawia samopoczucie, reguluje ciśnienie oraz wpływa bardzo korzystnie na pracę określonych narządów wewnętrznych. Regularna praktyka utrzymuje sprawność i witalność ciała i stanowi doskonałą profilaktykę zdrowotną!
Jest to jedna z niewielu form aktywności ruchowej, która łączy aspekty zdrowotne, pracę z energią oraz relaksację, koncentrację i wizualizację.

DO KOGO KIEROWANY JEST KURS
Nauczane techniki oraz wiedza mogą być przydatna dla:
- osób z problemami zdrowotnymi (jako uzupełnienie leczenia, wzmocnienie organizmu, pomoc w oczyszczaniu i usprawnianiu ciała);
- terapeutów ruchowych, artterapeutów, instruktorów, szkoleniowców, coachów, lekarzy, psychoterapeutów (jako wsparcie pacjenta w terapii, bądź też uzupełnienie wiedzy o wschodnie metody pracy z ciałem, oddechem, energią);
- nauczycieli tańca i tancerzy, sportowców (praktyka Chi Kung uczy płynności ruchu, łączenia oddechu z poruszaniem oraz pogłębia samoświadomość);
- praktyków medytacji, Zen itp (Chi Kung można znać jako medytację dynamiczną, dzięki której pozostając w głębokim stanie medytacyjnym, można wykonywać uzdrawiające dla ciała ruchy, rozluźniając je i powodując odblokowanie zastojów, które mogą się pojawiać w medytacji statycznej);
- dla każdej osoby, która chciałaby zastosować mądrość Wschodu w codziennej profilaktyce zdrowotnej.

PROGRAM KURSU, GŁÓWNE ZAŁOŻENIA
W ramach kursu nauczane i praktykowane są chińskie zestawy Chi Kung - uzdrawiające techniki oddechowo-ruchowe. Ćwiczenia te służą zachowaniu zdrowia i witalności i wspomagają leczenie wielu dolegliwości.
Uczestnicy kursu otrzymują wiele bezcennych informacji na temat oddechu energetycznego, zasad pracy z energią, budowy energetycznej człowieka (w/g Medycyny Chińskiej) i niezbędną wiedzę, pozwalające na samodzielną praktykę Chi Kung lub prowadzenie zajęć dla grupy. Na kursie przekazywana jest również wiedza na temat energetyki ludzkiego organizmu, form pobierania i sposobu generowania energii życiowej, a także informacje związane z żywotnością, witalnością i zdrowiem każdego z nas.
Dzięki tej wiedzy będzie można wspierać procesy terapii, powrotu do zdrowia, czy też bardziej świadomie stosować samo-uzdrawianie. Chi Kung to najlepsza profilaktyka zdrowotna jaką możesz sobie codziennie fundować za darmo!

https://www.youtube.com/watch?v=RUkztCup77A

Szkolenia zakończone są wystawieniem certyfikatu ukończenia Kursu Chi Kung (I stopnia). Każdy z uczestników otrzyma skrypt z podstawowymi informacjami na temat Chi Kung.

----------------------------------------------------------------------------------------------

PROGRAM KURSU I STOPNIA "Zdrowie w ośmiu ruchach":
- informacje na temat Chi Kung (czym jest, jak go stosować, jaki ma wpływ na organizm, zasady treningu);
- wykład: formy pozyskiwania i gromadzenia energii życiowej (energii Chi; Qi; prany);
- struktura/budowa energetyczna człowieka;
- teoria i nauka oddychania energetycznego (brzusznego);
- teoretyczne omówienie ćwiczeń nauczanego zestawu Chi Kung (wersja na stojąco): znaczenie uzdrawiające ruchów, przepływ energii, podstawowy sposób wizualizacji;
- praktyczna nauka zestawu Chi Kung (wersja na stojąco);
- teoretyczne omówienie ćwiczeń nauczanego zestawu Chi Kung (wersja na siedząco): przeznaczenie ćwiczeń, właściwości określonych technik, przepływ energii;
- praktyczna nauka zestawu Chi Kung (wersja na siedząco);
- ćwiczenia przygotowujące do treningu Chi Kung (wschodnie ćwiczenia stawów i kręgosłupa - rozgrzewka);
- korekta sylwetki pod kątem naturalnego przepływu energii.

-------------------------------------------

Prowadząca: Izabela E. Paletko
Instruktorka Tai Chi, Chi Kung i Kung Fu z wieloletnim stażem. Zajmuje się samorozwojem poprzez pracę z ciałem, energią i umysłem ponad 25 lat. Uzyskała specjalizację w uzdrawianiu poprzez zastosowanie świadomego żywienia i suplementacji, opierając się w dużej mierze na Medycynie Chińskiej i naturalnych terapiach dawnych kultur.
W pracy z ludźmi stosuje wiele technik i terapii, dobierając je odpowiednio do danej sytuacji. Traktuje człowieka holistycznie, rozumiejąc, że stanowi całość jako Ciało-Energia-Umysł-Duch.

-------------------------------------------

TERMINY:
Szczecin, 9-10 grudnia 2017
sobota, godz.: 10:00-17:00
niedziela, godz. 9:00-15:00

W trakcie kursu przewidziane są przerwy na herbatę i przekąski, a także przerwa obiadowa/catering (posiłki nie są wliczone w cenę kursu, pokrywają je uczestnicy samodzielnie; na sali dostępne będą herbaty, zioła itp).

MIEJSCE:
Szczecin (szczegóły wkrótce)

INWESTYCJA: 550 zł

Kontakt i rezerwacja miejsc:
https://www.nepalshop.pl/pl/c/Kurs-Chi-Kung/272
e-mail: lukasz.mazurek@nepalshop.pl
tel. 691 279 923

Dodatkowe informacje:
Izabela Paletko
e-mail: bagua@wp.pl
tel. 796 871 888
https://web.facebook.com/events/301344083670325/

  • KURS Chi Kung - I stopień:

Kontakt:
796 871 888 harmonica.centrum@wp.pl
Miejscowość: Kraków (małopolskie)
Strona internetowa: http://harmonica.pl
Data dodania: 2017-09-07
Data wygaśnięcia: 2018-09-07
Ilosc wyświetleń: 152
Wszystkie ogłoszenia użytkownika